mkv-lejátszási problémák

Re: mkv-lejátszási problémák

HozzászólásSzerző: Badb0y » 2015.03.18. 15:26

Albus Dumbledore írta:
Badb0y írta:...Ez hányinger...

Lehet, akkor nem egy dologról beszélünk. Én a 2010-ben megjelent Skydigital Venice V13 lejátszóról. Azaz egy 6 évvel ezelőtti médiaprocesszorra épülő eszközről van szó. Ennek bizonyosan vannak hardveres korlátjai, és azóta olyan MKV konténer is megjelent, ami nem is létezett még akkor. Alapvetően ezzel van gond. Az elmúlt 5 évben bizonyosan nem 100-at adtak el (már csak idehaza is ennek sokszorosát), de ha szerinted az általános dolog, hogy 5 év után is frissítenek egy médialejátszót (nem egy olcsót, de akár egy sokszor ennyibe kerülőt, de mondhattam volna TV-t is), nem kell soha lecserélni, akkor győzz meg, én meg megyőzőm a koreaiakat, hogy 5 év ide vagy oda, új konténer vagy sem, kötelességük csodát tenni, mert ez így hányinger!
Ja, és a névtelenségnek semmi köze ehhez, nézd meg egy Samsung lejátszóhoz vagy tévéhez meddig van és milyen komolyságú frissítés, de mondhatnám a Popcorn Hour-t is (kinek mi a noname a médialejátszók terén).

Igen, ez van nekem is, ez a lejátszó. Tudod nem is az összeg ami bosszantó, hanem maga a tudat. Szüleimnek előtte vettem 2 évvel, azaz kb 2008-2009 körül egy wd tv live-ot, a mai napig lejátszik mindent és még frissítés is van hozzá. Ha tudta volna a DTS-HD Master audiót, akkor biztos nem ezt a noname-t vettem volna meg.
Popcorn hour-ra nem is térnék ki, családban volt abból is kettő, az egy hulladék még drágábban.
Badb0y

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2015.03.18. 14:55

Badb0y írta:...Ez hányinger...

Lehet, akkor nem egy dologról beszélünk. Én a 2010-ben megjelent Skydigital Venice V13 lejátszóról. Azaz egy 6 évvel ezelőtti médiaprocesszorra épülő eszközről van szó. Ennek bizonyosan vannak hardveres korlátjai, és azóta olyan MKV konténer is megjelent, ami nem is létezett még akkor. Alapvetően ezzel van gond. Az elmúlt 5 évben bizonyosan nem 100-at adtak el (már csak idehaza is ennek sokszorosát), de ha szerinted az általános dolog, hogy 5 év után is frissítenek egy médialejátszót (nem egy olcsót, de akár egy sokszor ennyibe kerülőt, de mondhattam volna TV-t is), nem kell soha lecserélni, akkor győzz meg, én meg megyőzőm a koreaiakat, hogy 5 év ide vagy oda, új konténer vagy sem, kötelességük csodát tenni, mert ez így hányinger!
Ja, és a névtelenségnek semmi köze ehhez, nézd meg egy Samsung lejátszóhoz vagy tévéhez meddig van és milyen komolyságú frissítés, de mondhatnám a Popcorn Hour-t is (kinek mi a noname a médialejátszók terén).
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: Badb0y » 2015.03.18. 14:17

Albus Dumbledore írta:Szerintem minden ilyen erőlködés felesleges, egyszerűbb egy új lejátszót venni, ami lejátszik minden mai formátumot, konténert...

Csak tudod az a baj, hogy innentől kezdve az ember bizalma totál meging minden fajta lejátszóban, mert minden névtelen gyártó kuka, mert megszűnik a support. Ez hányinger. Vettem 30.000-ért annó ezt a lejátszót, és most azért kell vennem újat, mert megcsinálták a lejátszót, eladtak 100-at és bocsi, nincs kedvünk fejleszteni, becsődöltünk, így jártatok ...
Badb0y

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2015.03.18. 14:12

Szerintem minden ilyen erőlködés felesleges, egyszerűbb egy új lejátszót venni, ami lejátszik minden mai formátumot, konténert...
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: bolatti » 2015.03.01. 13:02

Az én NAS-omon sajnos nem fog összejönni. A baj az, hogy mindössze 128MB memóriája van. Egy rendesebb MKV átmultiplexelésére maga az mkvmerge többet fogyaszt, és akkor még nem beszéltünk a rendszer és a többi futó program memóriaigényéről. Személyesen a programíró írta egy fórumon https://github.com/mbunkus/mkvtoolnix/issues/447 :

"... mkvmerge needs to account certain information about the whole output file in order to write the index at the end of the file. 115 MB for an input size of 6.5 GB is pretty normal."

Tehát az átpörgetés folyamán a program a memóriában gyűjti az adatokat a kimeneti fájlról, hogy a fájl végére írhassa indexként. Egy 6,5 gigás fájlnál a 115 megás memóriaigény számít normálisnak. Magyarul esélyem sincs. Drukkolok, hogy egy komolyabb hardveren összejöjjön!
bolatti

HozzászólásSzerző: Badb0y » 2015.02.24. 11:29

Sajnos brutálisan időhiánnyal küzdök jelenleg :(
Badb0y

HozzászólásSzerző: bolatti » 2015.02.23. 17:45

Badb0y írta:Ez érdekes lenne igen. Így már érdekelne a dolog. Nekem synology nasom van, és arra tudok telepíteni külsős progikat, csak be kell lőni 1-2 külsős repot.
Linuxhoz értek, de feltöréshez nem :(

Lehet, hogy a "feltörés" kifejezés kicsit erős volt tőlem. Mindössze arról van szó, hogy tudni kell, a NAS fájlrendszerébe hová és milyen néven kell elhelyezni egy scriptet, amit bootolás közben root jogokkal lefuttat. Később telnettel bele lehet piszkáni az élő rendszerbe is. De ez már nem ide való téma.

Az előbb megnéztem a torrent klienseimet és mindkettő lehetőséget nyújt arra, hogy a letöltés végeztével elindítson egy másik alkalmazást. A paraméterátadás is megoldható, szóval elméletileg nincs akadálya, hogy működjön a dolog a NAS-on is.

Találtam egy fórumot, ahol valaki állítja, hogy neki az enyémmel megegyező NAS-ra (D-Link DNS-315) sikerült felpakolnia egy csomó extrát. Tehát a dolog nem reménytelen. Ha az alapötletet használva jutsz valamire a Synologyval, akkor érdekelnek a részletek. Én a hétvége előtt biztos nem tudok kísérletezni.
bolatti

HozzászólásSzerző: Badb0y » 2015.02.23. 13:28

bolatti írta:Nos, a második módszer is határozottan működik. :D

Közben viszont született még egy ötletem, persze nem biztos, hogy megvalósítható.

A D-Link NAS-omon ugyanúgy Linux fut, mint itt a számítógépemen. Zárt rendszer, de feltörhető. Könnyen lehet, hogy működésre bírható lenne az mkvmerge azon is. Ha sikerülne telepíteni rá, akkor kikerülhető lenne ez fől-le töltögetősdi. Képzeljétek, hogy a NAS torrentkliense letölti a filmet, majd futtat egy parancssoros mkvmerge-öt, ami csinál egy "átpörgetett", a Venice számára emészthető verziót. Mindezt végig a saját belső háttértárolóján, PC nélkül! Végül a NAS az eredetiből seedel, a másolatból meg kiszolgálja a médialejátszót.

Kicsit utánaolvasva tavaly egyszer már sikerült belemászni a NAS op.rendszerébe. Pl. le lehet így cserélni rajta a gyári (kicsit fapados) torrentező progit. Talán az mkvmerge is megoldható...

Ha valakit érdekel a projekt, vagy van tapasztalata NAS-hekkelésben, akkor jelentkezzen! Én egyáltalán nem vagyok egy ász ezen a területen, de mondom, a NAS feltörése nem ördöngősség. Onnan meg egy kis linuxismeret és kész. Felteszem, hogy még mindig egyszerűbb, mint a Venice firmware-jét megpiszkálni. De nyilván bármelyik csak akkor érdekes, ha viszonylag kis időráfordítással megoldható.

Ez érdekes lenne igen. Így már érdekelne a dolog. Nekem synology nasom van, és arra tudok telepíteni külsős progikat, csak be kell lőni 1-2 külsős repot.
Linuxhoz értek, de feltöréshez nem :(
Badb0y

HozzászólásSzerző: bolatti » 2015.02.22. 21:21

Nos, a második módszer is határozottan működik. :D

Közben viszont született még egy ötletem, persze nem biztos, hogy megvalósítható.

A D-Link NAS-omon ugyanúgy Linux fut, mint itt a számítógépemen. Zárt rendszer, de feltörhető. Könnyen lehet, hogy működésre bírható lenne az mkvmerge azon is. Ha sikerülne telepíteni rá, akkor kikerülhető lenne ez fől-le töltögetősdi. Képzeljétek, hogy a NAS torrentkliense letölti a filmet, majd futtat egy parancssoros mkvmerge-öt, ami csinál egy "átpörgetett", a Venice számára emészthető verziót. Mindezt végig a saját belső háttértárolóján, PC nélkül! Végül a NAS az eredetiből seedel, a másolatból meg kiszolgálja a médialejátszót.

Kicsit utánaolvasva tavaly egyszer már sikerült belemászni a NAS op.rendszerébe. Pl. le lehet így cserélni rajta a gyári (kicsit fapados) torrentező progit. Talán az mkvmerge is megoldható...

Ha valakit érdekel a projekt, vagy van tapasztalata NAS-hekkelésben, akkor jelentkezzen! Én egyáltalán nem vagyok egy ász ezen a területen, de mondom, a NAS feltörése nem ördöngősség. Onnan meg egy kis linuxismeret és kész. Felteszem, hogy még mindig egyszerűbb, mint a Venice firmware-jét megpiszkálni. De nyilván bármelyik csak akkor érdekes, ha viszonylag kis időráfordítással megoldható.
bolatti

HozzászólásSzerző: bolatti » 2015.02.22. 18:27

Badb0y írta:Na, akkor van kis remény.
Mennyi idő alatt csinál meg egy ilyet ? Bár nekem nasról játsza le :( De kíváncsi vagyok.

Nekem is NAS-ról mennek a filmek. Letölteni viszont nem azzal szoktam, hanem PC-vel. Amikor lejön, átpörgetem a programmal pár perc alatt, majd feltöltöm a NAS-ra. Sajnos nem szokott úgy menni, hogy a PC-n boncolja szét a program a trackkeket és már közvetlenül a NAS-on rakja össze az átmultiplexelt filmet. Nekem legalábbis nem sikerült. Hibát üzen. Valószínűleg nem megy a távoli fájlösszebarkácsolás.

A fordítottját még nem próbáltam, pedig az még okosabb is volna. Részletesen erre gondoltam:
1) Film teljes letöltése a NAS-sal.
2) PC bekapcs, mkvtoolnix indít, forrás a NAS, cél a PC vinyója.
3) Átmuxolás végeztével visszatöltés a NAS-ra.
4) Seed végeztével bátran törölhető az eredeti a NAS-ról.

A 2) pontban az összebarkácsolás helyi meghajtón történik, tehát nincs akadálya. Nálam általában 1 GB/perc körül van a muxolás sebessége, de ez bizonyára gépfüggő.

Még egy megfigyelés! Érdemes a fölösleges vagy gyanús trackek elől kivenni a pipát. Időt és bosszúságot spórol az ember. Az ötletemet tesztelni fogom.
bolatti

Következő

Vissza: HD filmek (pld. mkv, m2ts) lejátszása