Külső Winchester

Re: Külső Winchester

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2014.03.12. 23:56

A Mac-en futó Windows természetesen ugyanúgy viselkedik ilyen szempontból, mint egy PC-n futó. EXT2/3 is lehet a fájlrendszer, de nem gondolom, hogy ekkor már kezelne 3 TB-ot.
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: Inch » 2014.03.12. 16:45

Albus Dumbledore írta:Amikor NTFS-re formáztad, azt PC-n tetted? Biztosan törölted akkor a Mac által csinált boot partíciót is, azaz csak 1 partíció volt rajta?

Mac-en formáztam, és elképzelhető, hogy rajta maradt a boot partíciócska, mivel nem néztem.

Ha alapból rajta marad, akkor rajta van. Ha Mac-en futtatott Windowsból formázom, ez elkerülhető, vagy egyenesen PC kell hozzá?

Plusz egy kérdés, hogy ha nem NTFS, akkor EXT2 vagy EXT3 is oké lehet? A Venice leírás szerint igen. Csak azért kérdezem, mert Mac-en az NTFS-re másolás borzalmasan lassú USB-n, ha nem lenne muszáj így használni, akkor kerülném.
Inch

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2014.03.11. 10:07

Inch írta:Végülis ezt kellene megtudni, hogy cseréljem a vinyót, vagy van rá mód, hogy kezelje a Venice...

Bizonyosan nem lesz változás a V13 firmware-ben már, nem csak ezzel kapcsolatosan, de egyáltalán. Amikor NTFS-re formáztad, azt PC-n tetted? Biztosan törölted akkor a Mac által csinált boot partíciót is, azaz csak 1 partíció volt rajta? Ha igen, akkor nincs más ötletem, ezek szerint 2 TB-osnál nagyobb lemezt nem kezel. Ahogy a 32 bites oprendszerek sem...
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: Inch » 2014.03.10. 17:31

NTFS-re és EXT2, EXT3-ra is kipróbáltam, nem látja a Venice. NAS nem opció, nyilván már lenne, ha volna rá keret.
Túrtam a netet, de nem találtam rá írást, hogy a 3 TB-os lemezeket eszi-e a Venice. Végülis ezt kellene megtudni, hogy cseréljem a vinyót, vagy van rá mód, hogy kezelje a Venice. Utána tudnátok ennek járni?
Inch

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2014.03.10. 17:17

Az is lehet, hogy az említett dokkolóban lévő USB-bridge nem kezel ekkora lemezet. De ha ebben volt a RED, amikor a Mac-en formáztad, akkor ugye kezel. Így viszont marad az, hogy a V13 nem kezel ekkora lemezt. De hátha valaki megcáfol engem, mondván, hogy ő használta 4 TB-os USB-s lemezzel már. Egyébként akár az is lehet, hogy a HFS driver a firmware-ben, az nem kezel ekkorát. Próbáld meg NTFS-re formázva, akkor ez is kiderül. NAS-ról egyébként lejátszana bármekkora kötetről...
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: Inch » 2014.03.10. 16:33

Nem próbáltam. A legutóbbi egy 1,5 TB-os Samsung volt hozzá, azzal nem volt gond. Viszont itt, ennek a topicnak a 4. oldalán olvastam, hogy a 3TB nem kéne hogy gond legyen. A mostani kérdéses 3TB-os WD Red egy olyan Sharkoon házban van, amiben korábban egy kisebb vinyó volt, és azzal működött. Tehát ami változott, az a vinyó. Álmomban nem gondoltam (és most sem akarom elhinni), hogy a mérete gondot okozhat.
Inch

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2014.03.10. 16:23

Bármilyen más, 2 TB-sonál nagyobb kapacitású lemez működött már? Nem biztos, hogy ekkora lemezt kezel ez a lejátszó.
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: Inch » 2014.03.09. 10:13

Kiegészítem azzal, hogy mindenféle formázást kipróbáltam, és egyiket sem látja a lejátszó. Lassan arra tippelek, hogy nem szereti ezt a vinyó/ház kombót a Venice. De semmi leírást nem találtam erről a neten, tehát elvileg működnie kéne. Segítsetek légyszi, hogy ne menjen így kárba egy 3TB-os vinyó.
Köszi
Inch

HozzászólásSzerző: Inch » 2014.03.07. 10:02

Sziasztok!
Új vinyót üzemeltem be, és nem látja a Venice. A legújabb 2.5-ös firmware van rajta.
Ez egy 3 TB-os WD Red 3,5" egy Sharkoon Rapid-Case USB 3.5" SATA házban.
A leírásnak megfelelően formáztam Mac OS Extended (nem journaled), a partíció Apple Partition Map. Egy másik vinyóval ugyanez a beállítás működik.
Mit javasoltok, valami beállítás probléma lehet a Venice-en, vagy formázzam másmilyenre. Persze kell, hogy a Mac-en is problémamentesen, használhassam a vinyót.
Köszi.
Inch

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2012.11.26. 11:35

Szerintem ha csak egy USB-t használsz a V13-on, akkor az tud 1A-t. Ha biztosra akarsz menni, akkor olyan külső lemezt vegyél, amihez van külső tápbemenet is. Illetve inkább 3,5"-es lemezt használj, jelentősen olcsóbb fajlagosan...
Albus Dumbledore

Következő

Vissza: Venice V13 hardverspecifikus kérdések