Torrentklienshez szükséges portforwarding

Re: Torrentklienshez szükséges portforwarding

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.12.20. 12:16

Nem kell újra elindítani természetesen, ha ugyanaz az USB meghajtó csatlakozva van már a bootolás során.
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: gagarin » 2011.12.20. 00:31

Köszi választ!

A kézikönyvet olvastam, épp ezért tettem fel itt a kérdést....
Közben rájöttem, hogy el kell helyeznem egy .torrent filet valahol, hogy aktiválódjon. El is indult egy próba letöltés, csak az nem volt világos, kikapcsolás után újra el kell-e inditanom a letöltést, vagy automatikusan elindul és folytatja.
De úgy tűnik, az előbbi...
gagarin

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.12.17. 19:12

Rá kellene kattintani a fájlböngészőben egy torrent fájlra. Utána már elérhető lesz a NETWORK menüben a kliens, hiszen akkor már futni fog. Ahogy a kézikönyv 50. oldalán olvasható...
Azaz egy torrent fájlt le kell tölteni valamilyen torrent oldalról a számítógépeden, természetesen, ahogy a számítógépes torrent kliens sem maga keres Neked torrent fájlokat (.torrent). Alap esetben nem kell a portnyitással foglalkoznod, vélhetően UPNP-n megoldja a Venice és a router egymás között.
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: gagarin » 2011.12.17. 02:52

Üdv!

Átnéztem az irodalmat, de nekem az, hogy a torrentezéshez mit kell tennem, nem egyértelmű.
Kezdjük azzal, hogy a Torrent kliens inaktiv a "Network" menüben (legújabb firmware), nem "kattintható"... mit kell tennem annak érdekében, hogy aktiv legyen?
(Őszintén szólva a portforwarding is egy kicsit tálmutat az eddigi netbeállitási kérdéseken...)

Az sem világos, hogy torrentek után keresgélnem kell, vagy egy már letöltött torrent filet rámásolván a csatlakoztatott háttértárra, azt kell elinditanom és az eszköz csak a töltögetést végzi?

Köszi előre is!

g.
gagarin

HozzászólásSzerző: dreampost » 2011.09.07. 14:30

Albus Dumbledore írta:
dreampost írta:...olyan torrent file-t töltöttem le amire elvileg sok leacher is volt, és semennyit nem töltöttem fel.

Gyanítom, hogy sokan töltötték fel is, illetve gyorsabb feltöltési sebességük volt, mint Neked. Ha a letöltés megy, akkor a feltöltésnek is mennie kell szerintem. A legtöbb Venice felhasználó szeirntem nem forwardol semmilyen portot, és működik a torrentezés.

Rendben. Figyelni fogom a torrent kliens működését és a feltöltést minden esetre. :)
Köszönöm a gyors válaszokat.
dreampost

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.09.07. 13:38

dreampost írta:...olyan torrent file-t töltöttem le amire elvileg sok leacher is volt, és semennyit nem töltöttem fel.

Gyanítom, hogy sokan töltötték fel is, illetve gyorsabb feltöltési sebességük volt, mint Neked. Ha a letöltés megy, akkor a feltöltésnek is mennie kell szerintem. A legtöbb Venice felhasználó szeirntem nem forwardol semmilyen portot, és működik a torrentezés.
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: dreampost » 2011.09.07. 12:00

Albus Dumbledore írta:Felesleges ilyenkor bármit is beállítani, ezek szerint a 65535-ös portot nem felügyel ia router, így az mindig nyitva van. Lehet, hogy éppen ezért válaszotta a gyártó ezt, mert a legtöbb routerben nem kell a forwardolással törődni így. Ha megy a letöltés (és nem csak 10-20 kbyte/sec sebességgel), akkor nyugodt lehetsz, nyitva a port.

Az, hogy a 65535 nyitva van, az nem jelenti azt, hogy az erre a portra szánt csomagok megtalálják a belső hálózaton belül a dobozt, elvileg erre való a port firwarding,
Az nem lehet, hogy emiatt a feltöltés nem megy?
Mert a tegnap direkt figyeltem, olyan torrent file-t töltöttem le amire elvileg sok leacher is volt, és semennyit nem töltöttem fel.
dreampost

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.09.07. 11:20

Felesleges ilyenkor bármit is beállítani, ezek szerint a 65535-ös portot nem felügyel ia router, így az mindig nyitva van. Lehet, hogy éppen ezért válaszotta a gyártó ezt, mert a legtöbb routerben nem kell a forwardolással törődni így. Ha megy a letöltés (és nem csak 10-20 kbyte/sec sebességgel), akkor nyugodt lehetsz, nyitva a port.
Albus Dumbledore

Torrentklienshez szükséges portforwarding

HozzászólásSzerző: dreampost » 2011.09.06. 21:38

A GYIK-ban található információ szerint:

Kérdés: Milyen portszámon fut a beépített torrentkliens?
Válasz: a 65535-ös portot kell a routerben forwardolni a Venice IP-címére a torrentezéshez.

Új routert vásároltam (TPLINK) és ezt a portot nem engedi lementeni a gyári szoftver. Hibakód:

Port is out of range (1-65534). Please input another one.

Beállítottam a 65534-et, és a letöltés működik. A kérdés az, hogy jó ez így, vagy a hibátlan működés miatt tényleg a fent említett port szükséges?
Nem cserélném le a gyári firmmware-t csupán emiatt.

Felvilágosítást kérnék arról, hogy mi történik ha a 65534 portot forwardolom?

Köszönöm!

/D
dreampost

Vissza: A torrentkliens használata