Első lépések

Re: Első lépések

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.03.24. 20:03

Mit szeretnél most a Venice-szel megoldani, ami nincs benne a kézikönyvében, illetve a Synology leírásában? A hálózatok építését nem hinném, hogy meg tudjuk most itt tanítani, de szerintem a kézikönyvek leírják azt, amit az eszközökön kell beállítani.
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: Beemre » 2011.03.24. 18:06

Szia!
Most ismerkedem a hálózatokkal. Eddig semmiféle ismeretet nem szedtem össze róluk. Teljesen a nulláról kellene segíteni.
Keresgéltem a neten (Goggle a barátom) és találtam egy oldalt.
http://webcache.googleusercontent.com/s ... .google.hu
Ezen a szinvonalon kell a segítség. Az oldalon leírtak szerint nem tudok eljárni, mert "Directory Access utility" sehol nem találom. Ezzel el is akadtam.
Beemre
Beemre

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.03.23. 21:07

UPnP-n nem lehet külső felirat, mert a szerver csak egy fájlt streamel a protokoll szerint alapesetben.
NFS-ről ha bármi hátrányt olvastál, akkor félreértetted, a Synology-ról azt használd. AFS, ilyen nem létezik, nincs ilyen hálózati protokoll. AFP van, ami a Mac hálózati szabványa, de ezen nem tud semmilyen lejátszó sem csatlakozni. Ha a Mac-ről akarsz lejátszani, akkor SMB-n keresztül lehet, ha a Mac-en elindítod a Samba-t (SMB). Ha megírod, mi a kérdésed, szívesen segítünk.
Albus Dumbledore

Első lépések

HozzászólásSzerző: Beemre » 2011.03.23. 20:03

Üdvözletem!
A minél hatékonyabb működés érdekében érdekelne a legoptimálisabb beállítás.
Elsőre UPnP- vel próbálkoztam. Felirat problémák voltak. Ezután jött az NFS, melyről olvastam hideget és meleget is. AFS -ről szintúgy.
Konfigurációm:
Venice V13
Synology DS211j
És egy Mac.
Természetesen routert is használok.

Előre is köszönöm!

Beemre
Beemre

Vissza: Lejátszás Mac-ről