NAS megosztott mappájának mountolása NFS-en

Re: NAS megosztott mappájának mountolása NFS-en

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2013.02.04. 09:24

roporro írta:Mi lehet a megoldás kulcsa?

"video", nem "Video" a neve a Synology-n a megosztásnak. Kis v-vel sem megy?
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: roporro » 2013.02.02. 00:19

Vettem egy DS413j-s synology NAs-t. Korábban egy Zyxel-em volt és azt gond nélkül elértem NFS-en át. Most hiába állítom be a DS413j-nél leírt beállításokat és a Venice-nél megadom a NAS IP-jét és a "volume1/Video" elérési utat - nem sikerül a kapcsolatot létrehozni. Az ezközök egy TPLINK routeren keresztül vannak hálózatban. Mi lehet a megoldás kulcsa?
roporro

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2012.09.03. 18:49

Ja, a NAS-od akad torrentezés közben? Azt hittem a lejátszó. Akkor meg főleg ne tőlünk kérdezd, miért akad a lejátszás. Mi Synology-t használunk, ott az 500 Mhz-es 4 évvel ezelőtti NAS-ról sem akad NFS-en semmi.
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: boszigabor » 2012.09.03. 14:35

A nas-omnak 1,2 Ghz-es a procija. Szerintem azért már mennie kéne...
boszigabor

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2012.09.03. 10:32

Gondolom nem jó az elérési útvonal, de nem ismerem ezt a NAS-t, kérdezd meg a gyártó fórumán, hogy NFS-en mi a helyes path. Pl. egy Synology esetében volume1/video néven lehet pl. NFS-en hivatkozni a video nevű megosztásra, talán itt is valami hasonló van.
Az, hogy torrentezés közben nem lehet tökéletesen mozizni, ráadásul hálózaton, az természetes egy 300 Mhz-es processzornál, és 10/100-as hálózatnál.
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: boszigabor » 2012.08.31. 13:04

Zyxel NSA-310 nasról szeretnék lejátszani, de nem tudok nfs-en csatlakozni. Mi lehet a probléma? Nas-on nfs elindítva, Venice-n hozzáadtam ip+megosztás neve, de semmi. Ebben kérnék segítséget.

Valamint, transmission letöltéstől beszaggatnak a filmek (ha letöltés alatt megy Samban) és nem is javul meg a letöltés korlátozásával. Erre valami megoldás?

Köszönöm Üdv: Gábor
boszigabor

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.10.17. 10:05

dreampost írta:...A routeren hiába van samba konfigurálva, a Venice nem találja azt meg. Ha gondolod, csatolok egy screenshot-ot a samba beállításokról.
Ezért próbáltam NFS-en keresztül elérni azt a share-t.

Az NFS a linux saját protokollja, ezért gyorsabb linux alapú eszközökön, mint az SMB (ami ráadásul Microsoft találmány, tehát eleve hülyeség :)) Az UPnP gyorsabb, de ott nem tudsz külső feliratot használni, és más kötöttségei is vannak, az inkább a buta lejátszóknak való (pl. a tévékbe építetteknek). Egyébként ha a számítógéped megtalálja SMB-n, akkor a Venice is kell, hogy lássa. De ha megy az NFS, az a tutibb.
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: dreampost » 2011.10.17. 08:19

dreampost írta:
Albus Dumbledore írta:Nem értelek. Sambaról beszélsz, majd NFS megosztást akarsz beállítani? Ha Samban van megosztva, akkor azon is akarj csatlakozni, ne NFS-en!

A routeren hiába van samba konfigurálva, a Venice nem találja azt meg. Ha gondolod, csatolok egy screenshot-ot a samba beállításokról.

Telepítettem NFS szervert a routerre, így látja a megosztott hardot.
Egy 16 GB-os MKV file-t akadásmentesen játszik hálozaton keresztül (kábel GB switch portba). :)
Ha jól értettem NFS-en sokkal jobb mint uPnP vagy Samba, úgye?
dreampost

HozzászólásSzerző: dreampost » 2011.10.17. 07:47

Albus Dumbledore írta:Nem értelek. Sambaról beszélsz, majd NFS megosztást akarsz beállítani? Ha Samban van megosztva, akkor azon is akarj csatlakozni, ne NFS-en!

A routeren hiába van samba konfigurálva, a Venice nem találja azt meg. Ha gondolod, csatolok egy screenshot-ot a samba beállításokról.
dreampost

HozzászólásSzerző: Szacsa » 2011.10.17. 07:12

Az egyik dolog, hogy próbálj a Venice-n a Samba kliensnél a kiajánlásokra browse-olni. Jó eséllyel megtalálja.

Ha NFS-en is ki van ajánlva, akkor az lehet a problémád, ami nekem is volt, hogy a gyökér könyvtár kiajánlását nem látja. Az elérési út jó sztem, csak mondjuk még hozz alatta létre pl. egy FILMEK könyvtárat, úgy ajánld ki, és úgy vedd fel a Venice-re.

Pl.

IP: 192.168.0.1
Share name1: /mnt/FILMEK

Nekem így működött.

Sok sikert!
Szacsa

Következő

Vissza: Lejátszás NAS-ról