NAS megosztott mappájának mountolása NFS-en

Re: NAS megosztott mappájának mountolása NFS-en

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.10.16. 21:21

Nem értelek. Sambaról beszélsz, majd NFS megosztást akarsz beállítani? Ha Samban van megosztva, akkor azon is akarj csatlakozni, ne NFS-en!
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: dreampost » 2011.10.16. 17:32

Sziasztok!

Sajnos nekem is van egy próblémám egy TPLINK router által samba-n keresztül megosztott mappa be-mountolásával.
A routeren openwrt fut, a megosztott mappákat bármilyen windows-os gépről elérem, csak a venice dobozról nem.
A megosztás neve mnt, windowsból így érem el: \\192.168.0.1\mnt.
A venice dobozon a következő NFS beállítási kombinációkat próbáltam:
IP: 192.168.0.1
Share name1: /mnt
Share name1: mnt/
Share name1: mnt

Egyik esetben sem tudom listázni a share tartalmát, a hibaüzenet: It failed to connect to the server.
Mindezt gondolkodás nélkül, majdnem egyből kiírja, mintha nem is próbálkozna vele.

Bármi ötlet esetleg? Nagyon szomorú vagyok, emiatt kinlódtam csomót, hogy konfigoljam az openwrt-t a routeren. :x
dreampost

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.09.23. 14:17

Meg még lehet a kábel, a csatlakozók, meg sok minden. Olyat még nem láttam (de más lejátszónál sem), hogy az volt a hiba, hogy lassul a hálózati sebessége az eszköznek, ezért a kábelekkel kezdeném az ellenőrzést a helyedben. (Ettől független, hogy 2–3 éve a D-Linken még nem is volt NFS, illetve mint NAS-t, mi nem javasoljuk senkinek. Hasonlóan a WD-t sem még.)
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: RC46 » 2011.09.23. 12:51

Kipróbáltam, sajnos így is akad. Közben felvettem a kapcsolatot a másik fórumon is egy kollágával, aki szintén ezzel a párosítással bír. Ugyanazokkal a beállításokkal mint nekem simán megy neki is az NFS-en. Ez és Szacsa példája is igazolja, hogy nem "gyenge" az NFS sebessége DNS320-on, mint azt Albus feltételezted. Most már "csak" azt kell kiderítenem, hogy a Venice vagy a DNS sz.rakodik. Esetleg a vadiúj gigás router lehet "hibás"? Tesóm meg közben rajtam röhög, nála hibátlanul megy a HD SMB-n én meg másolgatok vinyóra mint régen.
RC46

HozzászólásSzerző: Szacsa » 2011.09.22. 12:38

Ok, hajrá!

Majd számolj be az eredményekről légyszi, hadd okuljon bárki!
Szacsa

HozzászólásSzerző: RC46 » 2011.09.22. 07:32

Ez tényleg érdekes. Nekem a Volume_1 .._2-t látja a Venice az ...a2 ...b2 path-tal. Látja a mappákat és benne a fájlokat is, csak ugye a HD-k szaggatnak. Este kipróbálom, hogy így az NFS-en a Volume.. alá rakott mappákal fog-e rendesen működni, mint Nálad. Mindenesetre bíztató...
RC46

HozzászólásSzerző: Szacsa » 2011.09.21. 18:50

Hahó,

Nagyon köszi a hozzászólást, időközben összeraktam nagy nehezen.

Én is ezen a nyomon indultam el. De ha csak simán az alapmappát, a Volume_1-et ajánlottam ki, azt nem látta a Venice, pedig a /mnt/HD/HD_a2 path-t vettem fel.

Viszont.

Ha az NFS-en csinálok mappákat a Volume_1 alá, mint pl. FILMEK, GYEREKEK, KONCERTEK, stb., és így veszem fel a Venice-re, akkor simán megy minden.

/mnt/HD/HD_a2/FILMEK
/mnt/HD/HD_a2/GYEREKEK
.
.
stb...

És minden hasít, DVD VOB, ISO, mkv HD 720p, 1080p, BR Stream...bármi.

Nekem így működik, az alap Volume_1 szóba sem állt a Venice. Samba-n ment persze, de az már 720p-nél is akadt.

Érdekes mindenesetre.

Köszi, üdv
Szacsa
Szacsa

HozzászólásSzerző: RC46 » 2011.09.21. 14:28

A DNS hálózati megosztások menüpontban be kell állítanod a Volume_1-et NFS megosztásra. Ha megjelent a táblázatban, a Volume_1 sor NFS oszlop találkozásánál lévő ikonra katt és akkor megmutatja a path-t. Ezt kell beírnod a Venice NFS beállítások menüjében az IP cím alatti sorba. Ez nálam a Volume_1-nél "/mnt/HD/HD_a2", Volume_2-nél "/mnt/HD/HD_b2". Elmented és akkor meg kell jelennie a hálózat menüpontnál az NFS szervernek. Ha sikerült, léci jelezz vissza, mert mint lentebb olvashattad az enyém így sajnos nem működik elfogadhatóan, kíváncsi vagyok, hogy a tiéd jó lesz-e.
RC46

HozzászólásSzerző: Szacsa » 2011.09.13. 21:13

Helló Urak,

Beszereztem én is egy Dlink DNS-320-ast, bele egy 2 TB-os vinyót, ami Volume_1 néven fut. Samba megy is rendesen, 720p-ig. 1080p már akad.

Az NFS-t nem tudtam összehozni. Akinek már sikerült, leírná, hogy állította be a Venice-n az NFS-t? IP cím egyértelmű, a mount path érdekelne...

Köszönöm, üdv
Szacsa
Szacsa

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.09.08. 18:28

Be tudod vinni szervizbe bármikor. De látatlanban mondom, hogy ilyen hardver hiba nincs. Az, hogy SMB-n gyorsabb, mint NFS-en, egyértelműen mutatja számomra, hogy nem okés a D-Linken az NFS protokoll sebessége. Az NFS minden normális esetben goyrsabb kell, hogy legyen. Az m2ts-t könnyebb lejátszani, tehát azok között lesz kevesebb akadozó bármilyen lejátszó esetén is, nem az mkv-k között. Tehát minden lejátszó m2ts-ből magasabb bitsebességű filmekkel boldogul. A Venice V13 HD esetében m2ts 50-55 Mbitig működik, azaz bármilyen Blu-ray is lejátszható elméletileg. Az sem lehet, hogy USB-n máshogy működik a lejátszás (ott nincs hangja az m2ts-nek). Egyébként ha nincs hangja egy m2ts fájlnak, annak általában az az oka, hogy HD-s hangot hallgatnál, de nem küldöd tovább HDMI-n, hanem a lejátszóval akarod dekódolni (lekeverni sztereóba). Ez a chip viszont ezt nem tudja, de tökéletesen kiküldi házimozierősítőre akár 7.1-ben is. Ha elhozod a garlevélen lévő bármelyik szervizünkbe, szívesen megnézzük, és kipórbáljuk Veled közösen. Hozzál olyan filmet, amivel gondod van, ha lehet!
Albus Dumbledore

ElőzőKövetkező

Vissza: Lejátszás NAS-ról