UPNP fagyás

Re: UPNP fagyás

HozzászólásSzerző: Badb0y » 2011.03.26. 15:46

Albus Dumbledore írta:Így már kell, hogy csaltakozzon hozzá közvetve is, és kiderül, hogy a switch vagy más hálózati elem lassítja-e le a lejátszásodat. A Synology-n ugye a legújabb firmware van?

Úgy néz ki a router a ludas. Mondjatok olyan routert ami biztos jó lesz, meguntam a szórakozást már nagyon.
Köszönöm a segítséget. Így most csak a killa_sample szaggat be 1szer.

Külföldi fórumba is írogattam:

Danmarc írta:Well, definitely the cable counts; I just changed the cables from CAT5e to CAT6 and here it is what I got:

NAS to PC: starts at over 120MB and never goes down under 90
PC to NAS: starts at over 50MB and never goes down under 48-49

All three (PC, NAS and router) are gigabit
Considering that my distances are quite significant (22 m of cable in total from PC to router and back to NAS), I think there is nothing more than I can ask from it.

Na neki Netgear 3700-a van. Milyen sztetek? Nektek jobb van (drágább)mert akkor olyat veszek. Vagy esetleg valami switch is jó lenne ami 100% hogy atom gyors. Sőt lehet switch még jobban is érdekel, mert 1 eszköznek nincs konnektora. Csak nem tudom, switchel nem-e lesz ip problémám :/ Mert akkor switchre rákötném a venice-t, synology-t meg lehet tv-t. Bár lehet inkább az ip probléma miatt még sem lenne jó. Ötlet? :x

Ja és lett 50M cat6a eladó kábelem. 10.000 ft-ért vihető mert ez is csak meg lett véve.
Badb0y

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.03.26. 13:11

Badb0y írta:Kicsit részletesebb leírást tudnál erről adni ?

Mármint a fix IP-re állításról? Gondolom a Synology most is fix címet használ, azt nem kell bántanod. A Venice-en gondolom el van mentve az NFS kliens menüben a Synology megosztás elérhetősége. Ekkor kösd össze a NAS-t és a V13-at egyethernetkábellel, bootolás után a Venice-en állítsd be az IP-címet mondjuk 1-gyel a Synology címe mellé. Így már kell, hogy csaltakozzon hozzá közvetve is, és kiderül, hogy a switch vagy más hálózati elem lassítja-e le a lejátszásodat. A Synology-n ugye a legújabb firmware van?
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: Badb0y » 2011.03.25. 10:24

Albus Dumbledore írta:Se rossz hálókártyás V13-at, se rossz (mármint működő, de csak az Avatar-ral nem használható jól) Synology-t nem láttunk még. Még azt érdemes kipórbálni, hogy egy kábellel kötöd össze a V13-at és a NAS-t, kihagyva a routert, és fix címet adva mindkettőnek, tudsz lejátszani. Ekkor kiderül, hogy esetleg a router tehet-e róla. De ha csal az Avatar-ralvan gond, akkor esetleg szerezd meg egy kisebb bitsebességű változatát, vagy ezt a filmet játszd UPnP-n, ha úgy megy. Szerintem a problémás filmek bitsebessége (tekintve, hogy Blu-ray-ek) mind azon a határon van, amit a Venice még fel tud dolgozni. Bármi hálózati elem, ami csak kicsit is lassít, már akadozást okoz.

Nem csak avatar az a vicces, hanem mkv pl black swan, bluray wall street2, tron bluray, mind akad. Még a blurayt benyelném, de az mkv-t képtelen vagyok, mert így teljesen használhatatlan a rendszer.

Kipróbálom.

Kicsit részletesebb leírást tudnál erről adni ?
Badb0y

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.03.24. 22:56

Se rossz hálókártyás V13-at, se rossz (mármint működő, de csak az Avatar-ral nem használható jól) Synology-t nem láttunk még. Még azt érdemes kipórbálni, hogy egy kábellel kötöd össze a V13-at és a NAS-t, kihagyva a routert, és fix címet adva mindkettőnek, tudsz lejátszani. Ekkor kiderül, hogy esetleg a router tehet-e róla. De ha csal az Avatar-ralvan gond, akkor esetleg szerezd meg egy kisebb bitsebességű változatát, vagy ezt a filmet játszd UPnP-n, ha úgy megy. Szerintem a problémás filmek bitsebessége (tekintve, hogy Blu-ray-ek) mind azon a határon van, amit a Venice még fel tud dolgozni. Bármi hálózati elem, ami csak kicsit is lassít, már akadozást okoz.
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: Badb0y » 2011.03.24. 22:36

Megjöttek a Cat6a kábeleim, újabb információt kaptam mi lehetne még a baj, hogy az utp kábel mellett megy 220-as kábel is.
Ezért az új cat6a kábel teljesen külön vezettem el,de így is semmi.

Holnap megpróbálom egy wd-tv live-val ha azzal menni fog a lejátszó a szar. Nincs más. Másfél hónapja szívok, elköltöttem 150e-t a semmire.
Vagy a hálókártyája lesz rossz a venice-nek, vagy a nas.Tudom sok mindenkinek, de ez engem valamiért nem vigasztal.
Badb0y

HozzászólásSzerző: Badb0y » 2011.03.01. 16:04

Albus Dumbledore írta:Nos, a DS211j-vel még nem sikerült kipróbálnom, de az otthoni NAS-ommal semmi gond NFS-en keresztül, a legdurvább jelenetek sem akadnak. 47 358 702 kb-os fájlméret. Azt hiszem, a DS211j-vel sem lehet gond, mert az is sokkal gyorsabb, mint ami bármely HD-s filmhez kell, de pár napon belül lesz lehetőségem azzal is megnézni, csak most otthon betegeskedem.

Milyen NAS-sal próbáltad ?
Badb0y

HozzászólásSzerző: Badb0y » 2011.02.26. 10:50

Albus Dumbledore írta:
Badb0y írta:Várom, próbáld meg tőzsdecápákat is...

Azt nem fogom, mert nincs meg. De a bitsebesség a lényeg, 50 mbitig nincs gond az m2ts-sel. Azt írod, hogy a NAS és a lejátszó össze van kötve egy ethernet kábellel? Nem használsz switch-et, routert?

Nem tőzsdecápákat akartam írni, hanem wall street (Tőzsdecápák - A pénz nem alszik BD50)
Badb0y

HozzászólásSzerző: Badb0y » 2011.02.24. 17:30

Albus Dumbledore írta:

Azt nem fogom, mert nincs meg. De a bitsebesség a lényeg, 50 mbitig nincs gond az m2ts-sel. Azt írod, hogy a NAS és a lejátszó össze van kötve egy ethernet kábellel? Nem használsz switch-et, routert?

Sorry dehogynem egy tp link 1043nd-ről megy minden.
Badb0y

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.02.24. 16:02

Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: Badb0y » 2011.02.24. 15:31

Albus Dumbledore írta:Nos, a DS211j-vel még nem sikerült kipróbálnom, de az otthoni NAS-ommal semmi gond NFS-en keresztül, a legdurvább jelenetek sem akadnak. 47 358 702 kb-os fájlméret. Azt hiszem, a DS211j-vel sem lehet gond, mert az is sokkal gyorsabb, mint ami bármely HD-s filmhez kell, de pár napon belül lesz lehetőségem azzal is megnézni, csak most otthon betegeskedem.

Várom, próbáld meg tőzsdecápákat is.

Nálam így van a felállás:

211J-be 2 kompatibilis vinyó. UTP bele venice-be, venice-ből hdmi erősítőbe, erősítőből hdmi kábel tv-be. És mindkét film akad :(
Badb0y

ElőzőKövetkező

Vissza: Lejátszás NAS-ról