Több NFS szerver egyszerre

Re: Több NFS szerver egyszerre

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.02.15. 21:38

Ezt nem értem, hogy tudsz interneten keresztül NFS megosztáshoz csatlakozni? Ilyet lehet, nem csak belső hálón működhet?
Albus Dumbledore

HozzászólásSzerző: nagyd » 2011.02.15. 21:08

Egy otthonban valoban nem eletszeru tobb NFS szerver hasznalata, de az elkepzelheto, hogy egy hostingban levo szerverrol szeretnek szelessavon lejatszani anelkul, hogy az otthoni NASra letoltenem az anyagot - ez indukalta a kerdest. Mivel sikerult ket NFS szervert egyszerre a szerver listaban lattatni, ezert maga a lejatszo biztosan nem odzkodik ellene, kerdes, hogy mekkora melo ezt GUIra kivezetni felhasznalobarat modon. Megertem, ha nem eri meg, de hatha...

Koszonom
nagyd

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2011.02.15. 20:47

Egy szerverhez lehet csatlakozni, ahogy ez látszik is az NFS kliens beállításoknál: csak egy IP-címet adhatsz meg. Viszont az adott szerver öt különböző megosztása mountolható. Azt, hogy ideiglenesen két NFS szervert látsz a böngészőben talán úgy lehet elérni, hogy csatlakozol egyhez, majd átírod a szerver IP-jét, és restart nélkül ismét belépsz a hálózat menübe. Mivel úgyis csak egyhez lehet csatlakozni (azt hiszem a legtöbb otthonban ennél azért nincs is több forrás), ezért az egyedi elnevezésnek sincs értelme.
Albus Dumbledore

Több NFS szerver egyszerre

HozzászólásSzerző: nagyd » 2011.02.15. 18:48

Üdv,

Teljesen véletlenül sikerült két külön NFS szervert beállítanom, amelyek mindegyike "NFS Server" névvel megjelent a szerver listában. Reprodukálni sajnos nem tudtam... Mi a pontos módja több NFS szerver beállításának, ill. lehetséges-e egyedi nevet hozzájuk rendelni?

Köszi.
nagyd

Előző

Vissza: Lejátszás NAS-ról