Skydigital Capture-X HDMI 1080p kártya felvételi problémája

Re: Skydigital Capture-X HDMI 1080p kártya felvételi problém

HozzászólásSzerző: bernat55 » 2015.10.06. 08:57

Kedves Albus!

Nem tudom azonnal kipróbálni, mert a szet most nincs összeállítva.
A PAL miatti lehetőséget majd kipróbálom.

Most, leghamarabb azt tudom mondani, hogy a F-F felvételek úgy keletkeztek, hogy egy valóban F-F ipari kamerát használtam, annó, 100 éve.
A hangot hozzá, külön mikrofonnal vettem fel.

A fura az, hogy amíg csak lejátszani kell, addig semmi gond, látom a képet, hallom a hangokat a számítógépen. Amint a felvétel gombra nyomok, bedöglik az egész.
Ha minden ugyanígy megy, de egy színes VHS lejátszás van a bemeneten, és az lehet akár szemcsés is, akkor elindul a felvétel, és semmi gond.

Azért köszönöm az eddig tippet is.
Bernát
bernat55

Re: Skydigital Capture-X HDMI 1080p kártya felvételi problém

HozzászólásSzerző: Albus Dumbledore » 2015.10.05. 10:30

Az nem lehet, hogy az a fekete-fehér felvétel pl. azért fekete-fehér, mert PAL-ban volt adva, és SECAM módban felvéve, vagy fordítva? Mert akkor váltani kellene a PAL/Secam rendszer között, ha van ilyen a szoftverben.
Albus Dumbledore

Skydigital Capture-X HDMI 1080p kártya felvételi problémája

HozzászólásSzerző: bernat55 » 2015.10.04. 12:37

Vásároltam egy Skydigital Capture-X HDMI 1080p kártyát.
VHS videofilmet digitalizálok. A színes filmeket szépen feldolgozza, digitalizálja. De van régi, fekete-fehér vhs felvételem is. Ekkor meglepő módon leáll a kártya, nem csinál felvételt. A kijelzés is a felvétel gomb megnyomása után leáll. Pedig felvétel-kísérlet nélkül szépen lejátsza.
Felvételkor mintha nem érzékelné a bejövő jeleket. Ilyenkor úgy tudom "újra indítani", hogy kicserélem a kazettát egy színesre, és ekkor megint megy a játszás és felvétel is. Lehet ez ellen valamit tenni? Valami beállítási trükk, hogy a fekete-fehér filmet is digitalizálhassam?
Köszönöm, ha kapok tippet és magyarázatot.
Bernát
bernat55

Vissza: Egyéb funkciók